Straatverlichting op sommige plaatsen onvoldoende.
In de maand januari kon men op de website Burgers van Venray reageren op de stelling over de straatverlichting in Venray en de kerkdorpen.
De stelling was : De straatverlichting in Venray is onvoldoende.
Er is in die periode op grote schaal door maar liefst 780 inwoners van Venray gereageerd.
Het resultaat van die peiling was dat meer dan 80 % het daarmee eens was.
Opvallend is ook, dat in een groot aantal reacties verwezen wordt naar specifiek benoemde locaties in Venray waar gevaarlijke situaties zijn door slechte verlichting.
Het is om die reden aan te raden om de opmerkingen en suggesties van die personen na te lezen op de website www.burgersvanvenray.nl onder “vorige stellingen”.
Enkele algemene opmerkingen staan hierna vermeld.
Daarin wordt onder meer gewezen op de noodzaak van goed zichtbare fietsverlichting.
Ine stelt dat is er vaak verlichting (bv. bij de singels) is aan één zijde van de weg. Fiets- en voetpaden vallen op veel plekken buiten het licht van de lantaarns.
Maar het valt mij ook op dat meeste mensen wandelend en op de fiets in het donker, denk aan het singel lopen, slecht zichtbaar zijn.
Denk er zelf ook eens aan om een reflecterende band/hesje te dragen, je bent zoveel beter zichtbaar, en het verhoogt de veiligheid op de weg, zeker op de vele rotondes die Venray rijk is. En nog iets, zorg op de fiets dat je verlichting ook aan is.
Iemand met de initialen J.H.Y. schrijft:
Goede openbare verlichting draagt bij aan verkeersveiligheid, inbraakpreventie en werkt preventief door zichtbaarheid bij incidenten (drugs / geweld) op straat.
Met name de wegen buiten de bebouwde kom zijn niet overal verlicht, ook niet waar er geen scheiding is tussen snel- en langzaam verkeer.
Ook loopt de openbare verlichting achter in nieuwbouw. In een aantal gevallen duurt het erg lang voordat er openbare verlichting wordt aangebracht nadat er woningen zijn gereedgekomen.
Francien vindt dat verlichting in de binnenring voldoende is maar in de buiten gebieden slecht (of maar aan een kant), zeker als er dagelijks schoolkinderen moeten fietsen in de herfst- en wintertijd.
G.P. is van mening dat met name in de dorpen, op kruispunten de verlichting onvoldoende is. Zeker ook op de nieuwe wegen van Venray naar Broekhuizen en Well laat de straatverlichting bij bruggen en bij nieuwe bochten ERNSTIG te wensen over. Dit is op plaatsen erg gevaarlijk.
Wim vindt dat er op een uitzondering na, goede openbare verlichting in Venray is. Hij geeft aan dat het ombouwen naar led een goede zaak is.
Goede verlichting op straat bevordert de veiligheid.
Iedereen van ons heeft wel eens meegemaakt dat men zich ’s avonds of ’s nachts enigszins onveilig voelt op slecht verlichte fiets- en/of voetpaden.
Vooral in het buitengebied van Venray is daarvan meer sprake dan in de bebouwde kom van Venray. Recentelijk......
Lees verder
REACTIES
De bijlage van wethouder Cor Vervoort is hoe het moet en als het zo gaat prima voor de gemeente Venray. Ik kan het daar helemaal mee eens zijn.
Een goede openbaren verlichting is zeer goed voor de veiligheid van iedereen. Met led verlichting gaan ook nog de kosten omlaag.
Men moet zich veilig kunnen voelen ook in het donker, en daar wordt volop aan gewerkt als ik het stuk van de wethouder lees.
We moeten de voortgang blijven volgen, en daar heb ik alle vertrouwen in.
Succes Cor.
Geef uw reactie.
het is op verschillende plaatsen in venray erg donker in de avonduren wat voor onveiligheid zorgt. Een betere verlichting maakt het een stuk veiliger op straat.
Geef uw reactie.
Veel te veel licht, het mag ook wel eens donker zijn
Geef uw reactie.
Ik merk als voetganger op het trottoir dat het op diverse plekken echt té donker is.
Geef uw reactie.
In Leunen zijn te weing straatlampen, veel donkere akelige stukken als je een wandeling maakt s,avonds
Geef uw reactie.
Ons gedeelte (rotonde wanssumseweg tot afslag buskensven ter hoogte sportpark SVOC) is NIET verlicht. Het is pikke donker terwijl 200 meter verder tig lantaarns staan vanwege de uitrit Rooyse wissel/dichterbij. Waarom niet 3lantaarns doortrekken zodat iedereen zich ook dat laatste stuk veilig voelt ?
Geef uw reactie.
Landweert is op diverse plaatsen veel te donker en geen veilig gevoel op die donkere straten
Geef uw reactie.
Ik mis op de wanssumseweg richting wanssum tussen de rotonde naar oostrum en de tbs kliniek enkele straatlantaarns terhoogte van wanssumseweg 8 en 10. Een donkere drukke provinciale weg waar veel fietsen komen en waar de omgeving, vaak door buitenstaanders, niet als veilig wordt ervaren.
Geef uw reactie.
Niet alles hoeft verlicht te zijn.
Geef uw reactie.
als jullie willen dat heel venray of heel de wereld zo verlicht wordt als de kerk dan zijn jullie allemaal best wel dom....... denk wat dat kan veroorzaken.. blind te veel stroom gezeik zorg zelf voor goed ligt of knal alles uit want als er geen ligt is zie je net zo goed succ
Geef uw reactie.
Ik voel mij vaak onveilig als ik savonds langs de kulutweg loop. Vooral langs het bosje bij de cunerahof.
Geef uw reactie.
Misschien dat ze eens in de kerkdorpen en buitengebied moeten gaan kijken. Zorg zelf voor licht ipv dat er weer een project opgestart wordt wat veel geld kost
Geef uw reactie.
Hier bij de fietsbrug Meerlosebaan en fietspad richting peddepoel levens gevaarlijk , al verschillende ongelukken gebeurd !! Heel donker s avonds
Geef uw reactie.
Met name provinciale wegen is vaak erg donker. Wanneer je langs het tbs-kliniek moet fietsen is dit niet altijd de meest aangename ervaring. Je voelt je redelijk onveilig.
Geef uw reactie.
Inderdaad, zorg voor licht op je fiets
Geef uw reactie.
zorg dat je verlichting op de fiets goed is.
Geef uw reactie.
Ik draag reflecterende kleding en nóg word ik zowat constant door auto's in de bochten naar rechts op de FIETSstrook notabene ! afgesneden ! Óf ze hebben een bril nodig óf ze zijn asociale lui ! Het is een wonder dat ik nog iedere dag heel op mijn werk aankom !
Geef uw reactie.
Ik heb een visuele beperking en bijvoorbeeld bij Buitenlust is een héél stuk onverlicht fietspad maar zó zijn er véél plekken die te duister en dus gevaarlijk zijn voor mij ! Als er witte onderbrekende strepen op het fietspad geschilderd zijn kan ik me nog enigszins oriënteren ! Nu ben ik genoodzaakt met iemand anders mee te fietsen omdat ik mij dan op zijn achterlicht oriėnteer !
Geef uw reactie.
ANWB richting aanwijzer leunseweg deurnseweg bij viaduct al hele lange periode slecht.
Geef uw reactie.
Ik rijd vaak vanaf de Wieënhof naar de Haammakerstraat. Ik rijd dan over “In de Wieën” en de Sportlaan naar de Langstraat. Als de verlichting van de sportvelden uit zijn dan is het aarde donker en dan moet je alleen vertrouwen op het voorlicht van je fiets. Het zou prettig zijn als daar ook een paar lantaarns staan.
Geef uw reactie.
Het is niet goed dat er overal altijd maar licht brandt
Je kunt er zelf ook voor zorgen dat je zichtbaar bent, dus fatsoenlijk licht op je fiets bijvoorbeeld.
Geef uw reactie.
Eens
Is inderdaad. vroeg donker
Op veel plaatsen donker is niet veilig voor iedereen
zeker onveilig voor ouderen
Ook om dat ze in de winter vaak donkere kleren dragen
moeten zelf ook zorgen dat je gezien wordt lampen aan op de fiets
Geef uw reactie.
In de buitengebieden is er amper verlichting te vinden, terwijl op sommige plekken veel gewandeld wordt. Als ik dan zie hoeveel straat verlichting er is op bedrijventerrein “ de Blakt” dan zijn de verhoudingen erg scheef.
Geef uw reactie.
Vaak is verlichting(singels) aan een zijde van de weg, fiets en voetpaden vallen op veel plekken buiten de licht van de lantaarns.
Maar het valt mij ook op dat meeste mensen wandelend en op de fiets in het donker, denk aan het singel lopen, slecht zichtbaar zijn.
Denk er zelf ook eens aan om een reflecterende band/hes te dragen, je bent zoveel beter zichtbaar, en het verhoogd de veiligheid op de weg, zeker op de velen rotondes die Venray rijk is.
En nog iets, zorg op de fiets dat je verlichting aan is !!!!
Geef uw reactie.
Van en naar Venray via de kerkdorpen is op veel plaatsen veel te weinig straatverlichting. Met de moderne ledverlichting zou het toch mogelijk moeten zijn dat er op veel meer plaatsen deze verlichting geplaats zou kunnen worden. Het kost geld dat ben ik me bewust maar veiligheid voor ons burgers vindt ik persoonlijk ook zeer belangrijk zeker als er veel kinderen op weg zijn naar Venray om daar veilig op school aan te komen.
Geef uw reactie.
Deel van de Hoopweg, richting manege, is niet verlicht.
Geef uw reactie.
Goede openbare verlichting draagt bij aan verkeersveiligheid, inbraakpreventie en werkt preventief door zichtbaarheid bij incidenten (drugs / geweld) op straat.
Met name de wegen buiten de bebouwde kom zijn niet overal verlicht, ook niet waar er geen scheiding is tussen snel- en langzaam verkeer.
Ook loopt de openbare verlichting achter in nieuwbouw. In een aantal gevallen duurt het erg lang voordat er openbare verlichting wordt aangebracht nadat er woningen zijn gereedgekomen.
Geef uw reactie.
in de binnen ring is voldoende maar in de buiten gebieden slecht verlicht [of maar aan een kant]
zeker als er dagelijks schoolkinderen moeten fietsen in de herfst en wintertijd
Geef uw reactie.
Wim oneens zie fout hieronder .
er is op mogelijk een uitzondering na goede openbare verlichting in Venray en ombouwen naar led is een goede zaak .
dus stelling hieronder is fout , moet oneens zijn .
Geef uw reactie.
w oneens .
er is op mogelijk een uitzondering na goede openbare verlichting in Venray en ombouwen naar led is een goede zaak .
Geef uw reactie.
Ik woon zelf in landweerd, tegenover de Plusmarkt, en daar hebben ze toendertijd enkele lantaarnpalen weggehaald. Nu is deze plek donker, en dus wel ideaal voor het dealen, wat regelmatig gebeurd.\dus iets meer verlichting zou op zijn plaats zijn.
Geef uw reactie.
Zorg zelf voor voldoende verlichting op je fiets,!
Geef uw reactie.
De overheid is niet overal verantwoordelijk voor. De verlichting is voldoende. De burgers moeten zelf ook zorgen voor goede verluchting of oplichtende/ reflecterende kleding. Als iedereen dat eerst doet...
Geef uw reactie.
Op de plaatsen waar ik kom is de verlichting voldoende
Geef uw reactie.
vooral buiten de kom op vele plaatsen echt onvoldoende
Geef uw reactie.
In het buitengebied en bij regen is er wel eens een probleem.......maar ook moeten de fietsers meer aangesproken worden op het niet gebruiken van de FIETSVERLICHTING ..........................
Verder is het in het centrum redelijk oke
Geef uw reactie.
Met name in de dorpen, op kruispunten. Zeker ook op de nieuwe wegen van Venray naar Broekhuizen en Well laat de straatverlichting bij bruggen en bij nieuwe bochten ERNSTIG te wensen over. Dit is op plaatsen erg gevaarlijk.
Geef uw reactie.
Met name in de dorpen, op kruispunten. Zeker ook op de nieuwe wegen van Venray naar Broekhuizen en Well laat de straatverlichting bij bruggen en bij nieuwe bochten ERNSTIG te wensen over. Dit is op plaatsen erg gevaarlijk.
Geef uw reactie.
De bijlage van wethouder Cor Vervoort is hoe het moet en als het zo gaat prima voor de gemeente Venray. Ik kan het daar helemaal mee eens zijn.
Een goede openbaren verlichting is zeer goed voor de veiligheid van iedereen. Met led verlichting gaan ook nog de kosten omlaag.
Men moet zich veilig kunnen voelen ook in het donker, en daar wordt volop aan gewerkt als ik het stuk van de wethouder lees.
We moeten de voortgang blijven volgen, en daar heb ik alle vertrouwen in.
Succes Cor.
Geef uw reactie.
het is op verschillende plaatsen in venray erg donker in de avonduren wat voor onveiligheid zorgt. Een betere verlichting maakt het een stuk veiliger op straat.
Geef uw reactie.
Ik merk als voetganger op het trottoir dat het op diverse plekken echt té donker is.
Geef uw reactie.
In Leunen zijn te weing straatlampen, veel donkere akelige stukken als je een wandeling maakt s,avonds
Geef uw reactie.
Ons gedeelte (rotonde wanssumseweg tot afslag buskensven ter hoogte sportpark SVOC) is NIET verlicht. Het is pikke donker terwijl 200 meter verder tig lantaarns staan vanwege de uitrit Rooyse wissel/dichterbij. Waarom niet 3lantaarns doortrekken zodat iedereen zich ook dat laatste stuk veilig voelt ?
Geef uw reactie.
Landweert is op diverse plaatsen veel te donker en geen veilig gevoel op die donkere straten
Geef uw reactie.
Ik mis op de wanssumseweg richting wanssum tussen de rotonde naar oostrum en de tbs kliniek enkele straatlantaarns terhoogte van wanssumseweg 8 en 10. Een donkere drukke provinciale weg waar veel fietsen komen en waar de omgeving, vaak door buitenstaanders, niet als veilig wordt ervaren.
Geef uw reactie.
als jullie willen dat heel venray of heel de wereld zo verlicht wordt als de kerk dan zijn jullie allemaal best wel dom....... denk wat dat kan veroorzaken.. blind te veel stroom gezeik zorg zelf voor goed ligt of knal alles uit want als er geen ligt is zie je net zo goed succ
Geef uw reactie.
Ik voel mij vaak onveilig als ik savonds langs de kulutweg loop. Vooral langs het bosje bij de cunerahof.
Geef uw reactie.
Hier bij de fietsbrug Meerlosebaan en fietspad richting peddepoel levens gevaarlijk , al verschillende ongelukken gebeurd !! Heel donker s avonds
Geef uw reactie.
Met name provinciale wegen is vaak erg donker. Wanneer je langs het tbs-kliniek moet fietsen is dit niet altijd de meest aangename ervaring. Je voelt je redelijk onveilig.
Geef uw reactie.
Ik draag reflecterende kleding en nóg word ik zowat constant door auto's in de bochten naar rechts op de FIETSstrook notabene ! afgesneden ! Óf ze hebben een bril nodig óf ze zijn asociale lui ! Het is een wonder dat ik nog iedere dag heel op mijn werk aankom !
Geef uw reactie.
Ik heb een visuele beperking en bijvoorbeeld bij Buitenlust is een héél stuk onverlicht fietspad maar zó zijn er véél plekken die te duister en dus gevaarlijk zijn voor mij ! Als er witte onderbrekende strepen op het fietspad geschilderd zijn kan ik me nog enigszins oriënteren ! Nu ben ik genoodzaakt met iemand anders mee te fietsen omdat ik mij dan op zijn achterlicht oriėnteer !
Geef uw reactie.
ANWB richting aanwijzer leunseweg deurnseweg bij viaduct al hele lange periode slecht.
Geef uw reactie.
Ik rijd vaak vanaf de Wieënhof naar de Haammakerstraat. Ik rijd dan over “In de Wieën” en de Sportlaan naar de Langstraat. Als de verlichting van de sportvelden uit zijn dan is het aarde donker en dan moet je alleen vertrouwen op het voorlicht van je fiets. Het zou prettig zijn als daar ook een paar lantaarns staan.
Geef uw reactie.
Eens
Is inderdaad. vroeg donker
Op veel plaatsen donker is niet veilig voor iedereen
zeker onveilig voor ouderen
Ook om dat ze in de winter vaak donkere kleren dragen
moeten zelf ook zorgen dat je gezien wordt lampen aan op de fiets
Geef uw reactie.
In de buitengebieden is er amper verlichting te vinden, terwijl op sommige plekken veel gewandeld wordt. Als ik dan zie hoeveel straat verlichting er is op bedrijventerrein “ de Blakt” dan zijn de verhoudingen erg scheef.
Geef uw reactie.
Vaak is verlichting(singels) aan een zijde van de weg, fiets en voetpaden vallen op veel plekken buiten de licht van de lantaarns.
Maar het valt mij ook op dat meeste mensen wandelend en op de fiets in het donker, denk aan het singel lopen, slecht zichtbaar zijn.
Denk er zelf ook eens aan om een reflecterende band/hes te dragen, je bent zoveel beter zichtbaar, en het verhoogd de veiligheid op de weg, zeker op de velen rotondes die Venray rijk is.
En nog iets, zorg op de fiets dat je verlichting aan is !!!!
Geef uw reactie.
Van en naar Venray via de kerkdorpen is op veel plaatsen veel te weinig straatverlichting. Met de moderne ledverlichting zou het toch mogelijk moeten zijn dat er op veel meer plaatsen deze verlichting geplaats zou kunnen worden. Het kost geld dat ben ik me bewust maar veiligheid voor ons burgers vindt ik persoonlijk ook zeer belangrijk zeker als er veel kinderen op weg zijn naar Venray om daar veilig op school aan te komen.
Geef uw reactie.
Deel van de Hoopweg, richting manege, is niet verlicht.
Geef uw reactie.
Goede openbare verlichting draagt bij aan verkeersveiligheid, inbraakpreventie en werkt preventief door zichtbaarheid bij incidenten (drugs / geweld) op straat.
Met name de wegen buiten de bebouwde kom zijn niet overal verlicht, ook niet waar er geen scheiding is tussen snel- en langzaam verkeer.
Ook loopt de openbare verlichting achter in nieuwbouw. In een aantal gevallen duurt het erg lang voordat er openbare verlichting wordt aangebracht nadat er woningen zijn gereedgekomen.
Geef uw reactie.
in de binnen ring is voldoende maar in de buiten gebieden slecht verlicht [of maar aan een kant]
zeker als er dagelijks schoolkinderen moeten fietsen in de herfst en wintertijd
Geef uw reactie.
Wim oneens zie fout hieronder .
er is op mogelijk een uitzondering na goede openbare verlichting in Venray en ombouwen naar led is een goede zaak .
dus stelling hieronder is fout , moet oneens zijn .
Geef uw reactie.
w oneens .
er is op mogelijk een uitzondering na goede openbare verlichting in Venray en ombouwen naar led is een goede zaak .
Geef uw reactie.
Ik woon zelf in landweerd, tegenover de Plusmarkt, en daar hebben ze toendertijd enkele lantaarnpalen weggehaald. Nu is deze plek donker, en dus wel ideaal voor het dealen, wat regelmatig gebeurd.\dus iets meer verlichting zou op zijn plaats zijn.
Geef uw reactie.
Op de plaatsen waar ik kom is de verlichting voldoende
Geef uw reactie.
vooral buiten de kom op vele plaatsen echt onvoldoende
Geef uw reactie.
In het buitengebied en bij regen is er wel eens een probleem.......maar ook moeten de fietsers meer aangesproken worden op het niet gebruiken van de FIETSVERLICHTING ..........................
Verder is het in het centrum redelijk oke
Geef uw reactie.
Met name in de dorpen, op kruispunten. Zeker ook op de nieuwe wegen van Venray naar Broekhuizen en Well laat de straatverlichting bij bruggen en bij nieuwe bochten ERNSTIG te wensen over. Dit is op plaatsen erg gevaarlijk.
Geef uw reactie.
Met name in de dorpen, op kruispunten. Zeker ook op de nieuwe wegen van Venray naar Broekhuizen en Well laat de straatverlichting bij bruggen en bij nieuwe bochten ERNSTIG te wensen over. Dit is op plaatsen erg gevaarlijk.
Geef uw reactie.
Veel te veel licht, het mag ook wel eens donker zijn
Geef uw reactie.
Niet alles hoeft verlicht te zijn.
Geef uw reactie.
Misschien dat ze eens in de kerkdorpen en buitengebied moeten gaan kijken. Zorg zelf voor licht ipv dat er weer een project opgestart wordt wat veel geld kost
Geef uw reactie.
Inderdaad, zorg voor licht op je fiets
Geef uw reactie.
zorg dat je verlichting op de fiets goed is.
Geef uw reactie.
Het is niet goed dat er overal altijd maar licht brandt
Je kunt er zelf ook voor zorgen dat je zichtbaar bent, dus fatsoenlijk licht op je fiets bijvoorbeeld.
Geef uw reactie.
Zorg zelf voor voldoende verlichting op je fiets,!
Geef uw reactie.
De overheid is niet overal verantwoordelijk voor. De verlichting is voldoende. De burgers moeten zelf ook zorgen voor goede verluchting of oplichtende/ reflecterende kleding. Als iedereen dat eerst doet...
Geef uw reactie.